Kdo vyrábí české ručně dělané svíčky?

Poznejte naše Světlonošky!

Petra-kdo-vyrabí-ceske-rucne-delane-svicky

Zajímá vás, kdo vyrábí české ručně dělané svíčky?

Světlonoši se rodí v malebném historií protkaném městě Hluboká nad Vltavou, v dílně Petry Touš. Kouzlo ruční výroby ryze českých svíček je dílem 2 báječných žen – Petry a Radky.

Petra - splněný sen o zdravých svíčkách plných lásky a péče

Vůně, svíčky a péče – tři věci, které Petru obklopují na každém kroku. Už léta je proměňuje v radost a uvolnění ve svém kosmetickém a masážním salónu založeném na principech ajurvédy. Jak sama říká, s příchodem dětí k ní přišla potřeba řešit ještě více do hloubky, co má denně kolem sebe.

Chtěla svíčky, které by zdraví její, jejích dětí i zákazníků neničily, ba dokonce podpořily. Ale žádné nebyly k dostání. Nebo s nimi byla nuda. Bílý vosk v kulatém skle ji jednoduše neoslovil. V tu chvíli svitla myšlenka tvořit si je sama.

Náročné období covidu s sebou přineslo nečekanou příležitost prozkoumat proces lití, vlastnosti různých vosků i knotů a vyzkoušet mísení vůní. Petina první svíčka byla ze sójového vosku ve sklenici od marmelády – původně jako dárek pro maminku – nakonec velmi nepovedený. Od tohohle prvního nezvedeného pokusu ušla dlouhou cestu, než si osvojila tajemství ruční výroby svíček a objevila, co s ní nejvíce souzní. Sójový vosk v kombinaci s přírodními esenciálními oleji odlévaný ručně do skla různých tvarů a velikostí.

Tak se narodil Světlonoš. Jeho plamen Petra vytrvale živí a vnáší do něj stále novou invenci. Ať už rozšiřováním nabídky nádob na odlévání jako je keramika nebo hmota jesmonite či stále pečlivějším a přísnějším výběrem esenciálních olejů.

Za zrodem každé nové svíčky stojí kouzelný proces pečlivě domyšlených kroků, které musí zapadnout jako kolečka v hodinkách. Od výběru původu sójových bobů pro získání vosku, přes typ bavlny použitý do knotů po zdroje éterických olejů tak, aby byly šetrné nejen ke zdraví, ale i přírodě.

Petra má na paměti i ty, kdo potřebují čistotu a lehkost neovoněného vosku, jako jsou alergici, astmatici, onkologičtí pacienti i ti, kterým vůně jednoduše nesedí.

Radka - jemná kouzla zdobení

Kdo má pocit, že nazdobit svíčku chce jen najít si formu a základní estetické cítění, zjistí, že se hluboce mýlil. Kouzelná aranžmá, která objevíte na Světlonoších, jsou výsledkem pečlivě promyšlené práce.

Radka potřebuje před zdobením vymyslet nejen motiv, ale také barevnost a kompozici. A to hned ze dvou hledisek:

  1. nejprve z pohledu zákazníka. Promýšlí, jak bude svíčka působit na pohled, zda bude pasovat ke zvolené nádobě a co se bude se zdobením dít při hoření.
  2. Druhý, neméně důležitý krok je vymyslet, jak výzdobu vytvořit. Zda použít formu z 3D tiskárny, nebo modelovat ručně, jestli přidat přírodní či cukrářské zdobení a další a další detaily.

V téhle alchymii má Radka nedocenitelnou školu z dob, kdy pracovala jako dekoratérka pro scénu Jihočeského divadla.

Že bude kreativní duše, bylo jasné už od mala, což dokládá jedna vzpomínka za všechny, kdy ji asi v 10 letech přemohlo vnuknutí přestavět mamince obývák, aby nábytek získal honosnější kompozici.

Na bezmála 30letou éru v Jihočeském divadle vzpomíná s láskou a pokorou, protože právě tam se naučila dívat se na dekoraci jako divák a zároveň ten, kdo vymýšlí, jak jí vdechnout život. Jedním dechem by Radka dodala, že improvizace je druhé jméno dekoratéra. Divadlo jí přineslo nejen schopnost poradit si v nečekaných situacích, ale i samostatnost, umění dotáhnout věci do nejmenších detailů či předvídat, jak budou fungovat v různých situacích.

Řemeslo
České ručně vyráběné svíčky. Půvab, zdraví a péče zalité do svíčky. Světlonoši vytváří pohodu a probouzí světlo v nás.
Materiály
K výrobě svíček používáme výhradně materiály šetrné ke zdraví i přírodě. Více o jejich původu se dočtete zde.
Kvalita
Kvalita je naše priorita. Každá svíčka nám projde rukama několikrát a na skladě je nejdéle 3 měsíce.
Osobní přístup
Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě. Proto dbáme na spolehlivé jednání a transparentní komunikaci.

Svíčky na přání – naše specialita

Největší radost nám dělá vytvářet svíčky podle Vašich rozmanitých přání. Tak, jako jsme jedineční každý z nás, jsou jedinečné i naše svíčky. Vnést esenci Vašeho podnikání nebo specifické kouzlo vaší rodinné pohody do svíčky je pro nás vždycky novou výzvou a dobrodružstvím.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem vůně (pokud ji budete chtít), nádoby pro odlití, barevnosti i motivu na finální zdobení. Umíme zařídit i potisk či etiketu na přání.

Těšíme se na dobrodružství z každého nového přání na další svíčky! Těšíme se na Vás!

3 3

Posláním Světlonoše je probouzet světlo.

Naším přáním je, aby naši Světlonoši vnášeli světlo nejen do domovů, kanceláří, studií či ordinací, ale aby zrcadlili světlo, které plane v každém z nás. Sílu, něhu a péči, kterou si nosíme v nitru někdy ukrýváme před světem a někdy i sami před sebou. Naši Světlonoši Vám ji mohou pomoci znovu objevit a připomenout jedinečné světlo každého z nás.

Novinky z mé dílny