Kdo vyrábí české ručně dělané svíčky?

Poznejte naše Světlonošky!

Petra-kdo-vyrabí-ceske-rucne-delane-svicky

Zajímá vás, kdo vyrábí české ručně dělané svíčky?

Světlonoši se rodí v malebném historií protkaném městě Hluboká nad Vltavou, v dílně Petry Touš. Kouzlo ruční výroby ryze českých svíček je dílem 2 báječných žen – Petry a Radky.

Petra - splněný sen o zdravých svíčkách plných lásky a péče

Vůně, svíčky a péče – tři věci, které Petru obklopují na každém kroku. Už léta je proměňuje v radost a uvolnění ve svém kosmetickém a masážním salónu založeném na principech ajurvédy. Jak sama říká, s příchodem dětí k ní přišla potřeba řešit ještě více do hloubky, co má denně kolem sebe.

Chtěla svíčky, které by zdraví její, jejích dětí i zákazníků neničily, ba dokonce podpořily. Ale žádné nebyly k dostání. Nebo s nimi byla nuda. Bílý vosk v kulatém skle ji jednoduše neoslovil. V tu chvíli svitla myšlenka tvořit si je sama.

Náročné období covidu s sebou přineslo nečekanou příležitost prozkoumat proces lití, vlastnosti různých vosků i knotů a vyzkoušet mísení vůní. Petina první svíčka byla ze sójového vosku ve sklenici od marmelády – původně jako dárek pro maminku – nakonec velmi nepovedený. Od tohohle prvního nezvedeného pokusu ušla dlouhou cestu, než si osvojila tajemství ruční výroby svíček a objevila, co s ní nejvíce souzní. Sójový vosk v kombinaci s přírodními esenciálními oleji odlévaný ručně do skla různých tvarů a velikostí.

Tak se narodil Světlonoš. Jeho plamen Petra vytrvale živí a vnáší do něj stále novou invenci. Ať už rozšiřováním nabídky nádob na odlévání jako je keramika nebo hmota jesmonite či stále pečlivějším a přísnějším výběrem esenciálních olejů.

Za zrodem každé nové svíčky stojí kouzelný proces pečlivě domyšlených kroků, které musí zapadnout jako kolečka v hodinkách. Od výběru původu sójových bobů pro získání vosku, přes typ bavlny použitý do knotů po zdroje éterických olejů tak, aby byly šetrné nejen ke zdraví, ale i přírodě.

Petra má na paměti i ty, kdo potřebují čistotu a lehkost neovoněného vosku, jako jsou alergici, astmatici, onkologičtí pacienti i ti, kterým vůně jednoduše nesedí.

Radka - jemná kouzla zdobení

Kdo má pocit, že nazdobit svíčku chce jen najít si formu a základní estetické cítění, zjistí, že se hluboce mýlil. Kouzelná aranžmá, která objevíte na Světlonoších, jsou výsledkem pečlivě promyšlené práce.

Radka potřebuje před zdobením vymyslet nejen motiv, ale také barevnost a kompozici. A to hned ze dvou hledisek:

  1. nejprve z pohledu zákazníka. Promýšlí, jak bude svíčka působit na pohled, zda bude pasovat ke zvolené nádobě a co se bude se zdobením dít při hoření.
  2. Druhý, neméně důležitý krok je vymyslet, jak výzdobu vytvořit. Zda použít formu z 3D tiskárny, nebo modelovat ručně, jestli přidat přírodní či cukrářské zdobení a další a další detaily.

V téhle alchymii má Radka nedocenitelnou školu z dob, kdy pracovala jako dekoratérka pro scénu Jihočeského divadla.

Že bude kreativní duše, bylo jasné už od mala, což dokládá jedna vzpomínka za všechny, kdy ji asi v 10 letech přemohlo vnuknutí přestavět mamince obývák, aby nábytek získal honosnější kompozici.

Na bezmála 30letou éru v Jihočeském divadle vzpomíná s láskou a pokorou, protože právě tam se naučila dívat se na dekoraci jako divák a zároveň ten, kdo vymýšlí, jak jí vdechnout život. Jedním dechem by Radka dodala, že improvizace je druhé jméno dekoratéra. Divadlo jí přineslo nejen schopnost poradit si v nečekaných situacích, ale i samostatnost, umění dotáhnout věci do nejmenších detailů či předvídat, jak budou fungovat v různých situacích.

Řemeslo
České ručně vyráběné svíčky. Půvab, zdraví a péče zalité do svíčky. Světlonoši vytváří pohodu a probouzí světlo v nás.
Materiály
K výrobě svíček používáme výhradně materiály šetrné ke zdraví i přírodě. Více o jejich původu se dočtete zde.
Kvalita
Kvalita je naše priorita. Každá svíčka nám projde rukama několikrát a na skladě je nejdéle 3 měsíce.
Osobní přístup
Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě. Proto dbáme na spolehlivé jednání a transparentní komunikaci.

Svíčky na přání – naše specialita

Největší radost nám dělá vytvářet svíčky podle Vašich rozmanitých přání. Tak, jako jsme jedineční každý z nás, jsou jedinečné i naše svíčky. Vnést esenci Vašeho podnikání nebo specifické kouzlo vaší rodinné pohody do svíčky je pro nás vždycky novou výzvou a dobrodružstvím.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem vůně (pokud ji budete chtít), nádoby pro odlití, barevnosti i motivu na finální zdobení. Umíme zařídit i potisk či etiketu na přání.

Těšíme se na dobrodružství z každého nového přání na další svíčky! Těšíme se na Vás!

Posláním Světlonoše je probouzet světlo.

Naším přáním je, aby naši Světlonoši vnášeli světlo nejen do domovů, kanceláří, studií či ordinací, ale aby zrcadlili světlo, které plane v každém z nás. Sílu, něhu a péči, kterou si nosíme v nitru někdy ukrýváme před světem a někdy i sami před sebou. Naši Světlonoši Vám ji mohou pomoci znovu objevit a připomenout jedinečné světlo každého z nás.

Novinky z mé dílny